arminpharma
08 بهمن 1401 - 17:03

سامانه رهگیری شغلی سربازان افتتاح شد

به‌منظور هدفمند شدن کسب‌وکار سربازان و هموار کردن مسیر شغلی آنها، سامانه رهگیری شغلی سربازان در کرمان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، به‌منظور هدفمند شدن کسب‌وکار سربازان و هموار کردن مسیر شغلی آنها، برای اولین بار در استان کرمان، سامانه رهگیری شغلی سربازان افتتاح شد.

سرهنگ احمد مرادی معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله امروز در حاشیه این مراسم، مهارت‌آموزی سربازان وظیفه را یکی از اهداف ستادکل نیروهای مسلح خواند و اظهار داشت: این ستاد به همراه ستاد کل پاسداران انقلاب اسلامی چند سالی است که به این حوزه توجه ویژه داشته‌اند، زیرساخت‌های آن را فراهم کرده و این مسأله در مراکز آموزش و ستادهای نیروهای مسلح پیگیری و اجرا شد.

مرادی با بیان اینکه یکی از راه‌های مهارت‌آموزی همین سامانه بود که تحقق یافت، به روند اجرای آن پرداخت و خاطرنشان کرد: سرباز پس از ورود به ستاد و معرفی و آموزش خود، از این سامانه استفاده و علائق خود را ثبت می‌کند و بلافاصله بعد از آن در مسیر آموزش قرار می‌گیرد.

 معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله اضافه کرد: گواهی آموزشی این دوره همراه با کارت پایان خدمت تقدیم عزیزان می‌شود.

افشین شهرکی معاون آموزش اداره کل فنی‌و‌حرفه‌ای استان کرمان نیز این سامانه را بسیار موثر خواند و خاطرنشان کرد: سامانه رهگیری شغلی به سربازان کمک زیادی می‌کند و آنها را در مسیر شغلی بهتری قرار می‌دهد.

وی عنوان کرد: قرارگاه مهارت‌آموزی سپاه برای امسال تعهد دوره برای ۲۰۱۸ نفر داشته که خوشبختانه صد درصد محقق شده است، امیدواریم سال آینده بتوانیم تعهدات را افزایش دهیم‌.

پایان پیام/۸۰۰۶۵/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003093