arminpharma
08 بهمن 1401 - 16:13

پیش‌بینی بارش برف و تگرگ در خوزستان

اهواز- مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: با ورود موج بارشی فراگیر بر روی استان شاهد ریزش تگرگ در مناطق مستعد و همراه با وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف خواهیم بود.

محمد سبزه زاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی همچنان به‌تناوب تا اوایل وقت روز دوشنبه وقوع پدیده مه یا مه رقیق صبحگاهی و شامگاهی را در خوزستان نشان می‌دهد که سبب کاهش دید افقی در پاره‌ای از نقاط استان به‌ویژه در جاده‌های مواصلاتی خواهد شد.

وی افزود: در این ایام با عبور موج‌های ضعیف بارشی از روی استان، بارش‌های پراکنده همراه با احتمال رعد و برق و تندباد لحظه‌ای به‌ویژه در ارتفاعات شرقی، شمالی مورد انتظار است و بارش در ارتفاعات استان به‌صورت برف خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان اظهار کرد: از روز دوشنبه تا اوایل روز جمعه با ورود و تأثیر موج بارشی فراگیر بر روی استان شاهد آسمانی ابری همراه با رگبار و رعدوبرق و ریزش تگرگ در مناطق مستعد و همراه با وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف خواهیم بود.

سبزه زاری اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته شوش با ۱۸ و ایذه با منفی ۰.۹ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شده‌اند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: همچنین در شبانه‌روز گذشته حداکثر دمای اهواز به ۱۵.۴ و حداقل به ۶.۹ درجه سانتی‌گراد رسیده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1002907